Losk

Чорнильні плями

Як вивести чорнильну пляму з одягу

Як вивести чорнильну пляму

Усім знайома ситуація: зламані картриджі принтера, ручки та текстові маркери, що протікають, можуть викликати появу складних плям. Здебільшого ці плями стійкі, не розчиняються у воді та псують одяг. Проте, на щастя, існує декілька простих способів, за допомогою яких можна видалити чорнильні плями.

Різні типи чорнильних плям

Розпочнімо: по-перше, вам потрібно визначити тип чорнила. Це була авторучка, кулькова ручка чи картридж для принтера? Після того, як ви це з’ясуєте, зможете вирішити, який засіб для видалення чорнильних плям потрібно використовувати, щоб ваш одяг знову став чистим. Чи то бавовна, джинсова тканина, чи то вовна, льон, синтетика ‑ не має значення.

Покрокова інструкція: як вивести чорнильну пляму

  1. Визначте тип тканини та вид чорнильної плями, а потім оберіть відповідний засіб для прання.
  2. Нанесіть невелику кількість засобу для прання разом із водою на чорнильну пляму.
  3. Періть одяг при максимально можливій температурі води (див. на етикетці).
  4. Після прання перевірте, чи вдалося видалити чорнила.
  5. Якщо ні, повторіть процес знову.

Вибір правильного засобу для видалення чорнил

Важливо: перш ніж почати прання, подивіться на етикетку виробу. Адже ви можете зробити ще гірше! Після цього можете обрати відповідний засіб для прання Losk. Щоб видалити плями із білого одягу, використовуйте Losk для білого. Формула прального порошку Losk Color спеціально розроблена для прання кольорових речей.

Попередня обробка чорнильних плям

Як вивести чорнильну пляму з одягу? Спочатку визначте тип чорнила.Потім нанесіть невелику кількість засобу для прання. Акуратно втирайте його у тканину. Використовуйте для цього чисту й злегка зволожену тканину. Спробуйте сильніше втирати його на плямах від більш агресивних чорнил (наприклад, від перманентних маркерів), використовуючи трохи більше засобу для прання. Якщо ви маєте справу з плямами від тонера, помістіть один паперовий рушник на лицьовому боці, а інший – на зворотному. Тріть тим, який знаходиться на зворотному боці – так ви «виштовхнете» чорнило з одягу.

Прання забрудненого одягу

Попередню обробку чорнильної плями закінчено? Не втрачайте час! Негайно помістіть білизну в пральну машину. Чому? Секрет видалення плям від чорнил полягає у тому, щоб обробити їх якомога швидше. Періть при максимально можливій для певного виду тканини температурі води.

Перевірте результат

Пральна машина закінчила прати? Візьміть одяг та пошукайте пляму. Якщо вона досі там, не кладіть білизну в сушарку, оскільки плями в’їдатимуться сильніше. Кращий спосіб – просушіть речі на свіжому повітрі. Потім повторіть процедуру.

Народні засоби не є панацеєю від плям

Бабуся радить вам скористатися домашнім засобом для видалення плям? Краще забудьте про це. Чому? Домашні засоби не призначені для цього. У багатьох випадках можуть виникнути непередбачені наслідки. Може стати ще гірше! Оцет, наприклад, може призвести до пошкодження тканини. Інші домашні засоби для видалення плям від чорнил, наприклад, лимонний сік або перекис водню, знебарвлюють ваш одяг. Замість цього краще використовувати засіб для прання Losk, який спеціально розроблений для боротьби із складними плямами.