Losk

Правильне дозування: чим більше, тим краще?

Правильна доза прального порошку може творити дива з вашою білизною. Використання надто великої кількості порошку не підвищить його ефективність. З іншого боку, якщо покласти замало засобу для прання, ви не отримаєте бажаних результатів з точки зору видалення плям.
На кожній пачці LOSK є рекомендації з правильного дозування.
Пам'ятайте, що вибір дози залежить від трьох факторів:

 • кількості білизни;
 • ступеня забруднення білизни;
 • жорсткості води.

Як обрати оптимальну дозу? Інформація міститься на упаковці продукту, чи у розділі «опис продукції» на нашому сайті.

Як сортувати білизну?

 1. По-перше, уважно прочитайте інформацію на етикетках вашої білизни. Це дозволить вам сортувати речі за температурою прання та типом тканини.
 2. Не кладіть до пральної машини легко забруднену й сильно забруднену білизну разом. Сильно забруднені речі потребують більшої дози прального порошку й вищої температури прання, а легко забруднені речі можна прати в холоднішій воді.
  Сильно забруднені речі слід випрати якомога швидше. Щоб полегшити видалення плям, не зберігайте брудні речі довго.
 3. Періть світлий і темний одяг окремо, а разом періть одяг подібних кольорів, що потребує однакової температури прання.
 4. Під час прання нові тканини можуть полиняти й заплямувати інші речі. Якщо ви не впевнені в стійкості фарбування тканини, рекомендується прати її окремо при температурі не вище 40° C.
 5. Уникайте недостатнього й надмірного завантаження пральної машини! Завантажуйте необхідну кількість білизни відповідно до обраної програми прання (більше інформації можна знайти в інструкції до пральної машини).
 6. Завжди дотримуйтесь інструкцій, якщо на етикетці вказано прати річ окремо.

Як правильно завантажити пральну машину?

Для правильного завантаження вам слід знати суху вагу деяких типів білизни. Ця інформація міститься в інструкції до пральної машини. Білизну слід замочити в спеціально підготовленому розчині. Температура розчину має бути не вище 40 градусів, а кількість прального порошку в ній має дорівнювати половині кількості, яка застосовується при звичайному пранні.
Не рекомендується хаотично завантажувати білизну в пральну машину, бо вона сплутається й утворить велику купу. Це може мати неприємні наслідки, у тому числі можлива поломка пральної машини, оскільки барабану буде важко крутити тяжку купу. Слід по черзі класти то великі, то маленькі речі. Не слід використовувати надмірну кількість прального порошку, оскільки це лише погіршить якість прання та пошкодить одяг і пральну машину. Не додавайте в пральну машину засоби для відбілювання з вмістом хлору, оскільки це пошкодить деталі машини. Щоб при пранні від одягу не відривалися ґудзики, слід спершу застібнути одяг і вивернути його навиворіт.

Що слід робити після прання?

Коли одяг буде випраний, його слід пополоскати. При ручному полосканні не викручуйте речі з синтетичних волокон чи шовку. Достатньо просто легенько віджати їх (воду з них). Речі з бавовни й льону слід спочатку пополоскати в гарячій пом'якшеній воді, щоб повністю розчинити залишки прального порошку, потім другий і третій раз пополоскати у теплій воді та, нарешті, у холодній воді. Вовняні речі слід полоскати лише в теплій воді. При полосканні вовняних речей температура води має бути не вище 40 градусів. Щоб видалити воду, вовняні речі слід злегка віджати, а не викручувати.
Якщо ви користуєтесь автоматичною пральною машиною, рекомендуємо діставати речі з барабану одразу після прання та сушити їх, щоб уникнути зминання й неприємного запаху від вологості. Це також полегшить прасування білизни.

Поради щодо сушіння й прасування білизни

Мало кому подобається прасувати...
Тут ви знайдете кілька порад, що допоможуть вам максимально полегшити цю непросту справу.

 • Використання кондиціонера для білизни при пранні полегшує прасування одягу.
 • Деякі речі можна акуратно скласти після сушіння або повісити на вішалку без будь-якої необхідності прасувати їх.
 • Уважно прочитайте інструкції на етикетці одягу та дотримуйтесь їх.
 • Щоб рідше перемикати налаштування праски при прасуванні, розподіліть білизну по групах з натуральних і синтетичних тканин.
 • При перемиканні налаштування температури зачекайте, поки праска нагріється або охолоне до потрібної температури.
 • Якщо вам потрібно зволожити пересушений одяг під час прасування, скористайтеся розбризкувачем (пульверизатором).
 • Не кладіть щойно відпрасовані речі, у тому числі лляні, безпосередньо в шафу, оскільки від цього вони можуть одразу зім'ятися та втратити форму. Таким речам слід дати охолонути після прасування.
 • Речі з натурального або штучного шовку слід завжди прасувати навиворіт не дуже гарячою праскою. Ті шовкові елементи, що треба попрасувати з лиця, прасують крізь тонку тканину чи папір, підклавши під річ вогку ганчірку.
 • Шовковий трикотаж краще взагалі не прасувати. Достатньо розтягнути напіввогку річ у потрібних напрямках, таким чином надавши їй правильної форми.
  Якщо все ж необхідно попрасувати шовковий трикотаж, це слід робити навиворіт або через клаптик тканини не дуже гарячою праскою. Не рекомендується надмірне прасування: тобто не слід прасувати те саме місце до повного висихання тканини, крізь яку ви прасуєте.
 • Рекомендується прасувати тільки чистий одяг, оскільки гаряча праска виявить навіть ті плями, які були майже непомітними до того.

Догляд за кольоровими речами та значення символів на етикетках

Одяг може бути чутливим до окислюючих відбілюючих речовин, які додають до пральних порошків для кращого видалення плям з білих і кольорових тканин. Щоб ваш одяг не вилиняв при пранні, уважно ознайомтеся з інформацією на етикетці. Зазвичай на етикетках речей, що чутливі до відбілювання, міститься напис «Do not bleach» (Не відбілювати). Якщо ви не впевнені, проведіть простий тест перед пранням:

 • намочіть невеликий клаптик підігнутого краю або внутрішнього шва одягу;
 • випрасуйте його на клаптику білої тканини або на білій серветці.

Якщо на білому з'являться плями кольору, ваш одяг виготовлений з тканини, що схильна до линяння. Такий одяг слід прати окремо.
Щоб кольори залишались яскравими й насиченими, використовуйте порошок або гель LOSK Color для прання кольорового одягу.

Чи потрібний мені кондиціонер для білизни?

Кондиціонер для білизни рекомендується використовувати при жорсткій воді. Ще одна проблема, яку вирішує кондиціонер для білизни — це статична електрика, що накопичується на синтетичних тканинах: тканина прилипає до тіла та притягає частки пилу.
Зверніть увагу на різницю між тканинами, випраними з кондиціонером і без нього. При пранні з кондиціонером:

 • волокна розпрямляються і тканина стає м'якшою;
 • білизну прасувати легше;
 • на одязі менший електричний заряд, і він менше притягує пил.

При пранні без кондиціонера волокна сплутуються, від чого речі швидше зношуються.
Henkel рекомендує використовувати кондиціонери для білизни Silan.